Cennik malowania ścian

Malowanie 

mieszkań cena, malowanie ścian cena za 1m2 Warszawa

 

Jedną z najważniejszych prac wykończeniowych jest malowanie ścian. Ta z pozoru łatwa czynność może okazać się dla wielu osób skomplikowana. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie powierzchni, dobór farby oraz sposób jej nakładania na ścianę. Źle wykonana praca może skutkować uciążliwym i kosztownym zdzieraniem farby ze ściany. W związku z tym najlepiej samodzielnie wybrać farbę, a pracę powierzyć specjaliście.

 

Malowanie mieszkań cena, prace przygotowawcze do malowania


Przed rozpoczęciem procesu malowania należy ocenić stan ściany. Nowe gładzie gipsowe wymagają nałożenia w pierwszej kolejności warstwy gruntującej. Zapewni ona równomiernie wchłanianie farby oraz zmniejszy ilość warstw jaką należy położyć na ścianę w celu równomiernego pokrycia. Bez względu na to czy na ścianie będzie położona warstwa gruntująca czy od razu farba, powierzchnia musi być najpierw odpowiednio oczyszczona. Należy również pamiętać o wyniesieniu wszystkich mebli z pomieszczenia, lub zabezpieczeniu ich wraz z podłogą. Najwygodniej użyć do tego folii malarskiej i tektury falistej. Dzięki temu unikniemy żmudnego czyszczenia i uszkodzeń mebli przez odbarwienia.

 

Malowanie mieszkań cena, jak wyceniane jest malowanie ścian?


Cenniki osób wykonujących malowanie mieszkań i domów znacząco różnią się w zależności od regionu kraju. Dla przykładu malowanie ścian cena za 1m2 Warszawa może wydawać się wysoka. Na rynku brakuje jednak specjalistów, którzy wykonają pracę rzetelnie i profesjonalnie. Prace, jak już wcześniej wspomniano, mogą być wyceniane za m2 powierzchni ściany lub za każdy z etapów prac osobno. Może to być np. wypłata za pomalowanie konkretnego pomieszczenia lub za położenie jednej z warstw. W większości przypadków prace wyceniane są za metr kwadratowy bez względu na to, czy jest to ściana czy sufit. Od całkowitej wyceny nie jest jednak odejmowana powierzchnia okien. Powinny one zmniejszać powierzchnię do wyceny, jednak posiadają dużo zakamarków. Są one dużo trudniejsze w malowaniu, a dodatkowo okna i drzwi trzeba dokładnie zabezpieczyć przed ubrudzeniem. Najczęściej robi się to przy użyciu specjalnej taśmy malarskiej i folii. W związku z tym jak już wcześniej wspomniano, ściany na których są okna lub drzwi liczone są w całości.

 

Malowanie ścian cena za 1m2 Warszawa, malowanie mieszkań cena - czym należy wiedzieć przed malowaniem?


Podczas korzystania z usług ekipy remontowej lub przy wynajęciu fachowca w większości przypadków należy samodzielnie zakupić farby i środki gruntujące. Podobnie może wyglądać sytuacja z foliami i kartonami zabezpieczającymi. Jednak samo zabezpieczenie pomieszczeń, oklejenie okien i drzwi oraz malowanie są po stronie wykonawcy. Nie ma jednak jasno określonych reguł, co wchodzi w zakres prac malarskich. W związku z tym, za każdym razem przed podpisaniem umowy należy dokładnie ustalić, kto za co płaci i jaki jest zakres prac. Pomocna może być w tym dokładna oferta z wyszczególnionymi poszczególnymi pracami. Sam zwrot malowanie mieszkań cena czy malowanie ścian cena za 1m2 Warszawa może znacząco różnić się pomiędzy firmami, dlatego nie należy brać go jako priorytet przy wyborze ekipy. W celu upewnienia się, jaki jest dokładny zakres prac malarza, warto poprosić o ofertę z wyszczególnionymi poszczególnymi pracami.

 

Malowanie mieszkań cena - składowe


Malowanie mieszkań cena co składa sie na nią.

Malowanie dzielimy na prace przygotowawcze oraz na malowanie właściwe. Na to pierwsze powinno składać się:
- czyszczenie ścian,
- usuwanie starej farby,
- gruntowanie ścian,
- szpachlowanie i usuwanie nierówności,
- zabezpieczenie powierzchni przed malowaniem.

 

 

Prace właściwe to z kolei:
- malowanie sufitów i ścian,
- malowanie artystyczne (np. różnego typu motywów),
- malowanie natryskowe,
- malowanie grzejników,
- malowanie okien.


Oczywiście każde pomieszczenie jest inne i nie zawsze będą stosowanie wszystkie prace. Powyższe listy ułatwią jednak rozmowę z malarzem.

 

Malowanie ścian cena za 1m2 Warszawa


Głównym kosztem malowania ścian jest koszt materiałów. W sprzedaży najczęściej są farby w opakowaniach o pojemności 1l, 2,5l i 10l. Odpowiednią ilość należy zakupić po konsultacji z malarzem lub na podstawie szacunków co do wydajności farby na metr kwadratowy. Druga opcja może być jednak bardzo niedokładna, ponieważ nie wiemy jak wiele warstw będzie trzeba nałożyć na ścianę.

 

W większości przypadków wystarczy warstwa podkładu i dwie warstwy farby. Są jednak sytuacje, np. gdy chcemy ciemny kolor zamalować jasnym, że potrzebne będą nawet cztery warstwy. Standardowy koszt puszki 2,5 litra to około 60zł. Produkty z wysokiej półki mogą jednak kosztować nawet 100zł za opakowanie 2,5l. Na rynku są również farby do zastosowań specjalnych jak np. kredowa czy fluorescencyjna. Zazwyczaj malowane są nimi niewielkie powierzchnie, jednak ich koszt to nawet ponad 100zł za litr.

Malowanie ścian cena za 1m2 Warszawa - średnia rynkowa zaczyna się od 10 zł. Do tej ceny niektóre firmy doliczaja koszt pośrednika, inni koszt zabezpieczenia powierzchni, czy koszt sprzątania.

U nas wszystkie ceny są przejrzyste i nie tworzymy dodatkowych ukrytych kosztów.

Zadowolenie klienta to nasz priorytet.

Szukacie Panstwo odpowiedzi na pytania:

malowanie ścian cena za 1m2 Warszawa, malowanie mieszkań cena?

Wystarczy zadzwonić i zapytać fachowca.

Malowanie mieszkań cena, malowanie ścian cena za 1m2 Warszawa
Ocena 5 (29 Głosy)