Ceny malowania ścian

Cena 

malowania

ścian

 

Malowanie ścian może być bardzo różne ze względu na zastosowane techniki, użyte materiały, kolorystykę, stopień zabrudzenia oraz zniszczenia powłok malarskich. Zatem ceny malowania ścian mogą sie znacząco różnić.

 

Zastosowane techniki

Podstawowy podział to malowanie wałkiem bądź malowanie przy użyciu agregatu malarskiego. Obie techniki są dobre, ale różnią się przygotowaniem i wykonaniem. Malowanie agregatem malarskim wymaga dokładnego zabezpieczenia powierzchni wyłączonych z malowania. Natomiast samo malowanie odbywa się nieco szybciej niż klasyczne (wałkiem),

 

Użyte materiały

W zależności od doboru materiałów do czynienia mamy z różnym przygotowaniem podłoża, odmiennymi czasami schnięcia pomiędzy kolejnymi powłokami. Dobór materiałów pozwalających na skrócenie czasu wymaganego na przeprowadzenie prac znacząco wpływa na obniżenie ceny usługi.

 

Kolorystyka

Pomieszczenie może być pomalowanie w jednym kolorze (sufit i ściany)

- możemy malować sufit na biało, a ściany w jednym kolorze

- sufit może być malowany w kolorze, a ściany na biało

- użyte mogą zostać różne kolory dla różnych powierzchni

- zastosować możemy malowanie z zastosowaniem odcięć na jednej powierzchni typu np. pasy pionowe czy poziome

Oczywiste jest, że najtańsze będzie malowanie całego pomieszczenia w jednym kolorze, ze względu na najszybszą możliwość wykonania prac

 

Stopień zabrudzenia / zniszczenia ścian

 

Wszelkie zniszczenia, obicia, ubytki czy rysy wymagają naprawy, a to wiąże się z koniecznością poświęcenia dodatkowego czasu pracy. Zatem im więcej zniszczen i ubytków tym więcej czasu potrzebujemy na przeprowadzenie prac, a to generuje koszty. Oczywiście wszystko zależne jest od stopnia zniszczenia powłok malarskich i ściany. Zdarza sie również, że farba traci kontakt z podłożem i należy ją usunąć, a wtedy trzeba ścianę skrobać, następnie wyrównać i przeszlifować.

 

Podsumowując, im mniejszy stopień skomplikowania prac, tym niższą cenę jesteśmy w stanie zaproponować na wykonanie usługi. Oszczędność przyniesie też malowanie jednym kolorem, białym ponieważ odbywa się to szybko, a farba biała jest tańsza od farb kolorowych.

 

 

Koszt malowania pokoju

 

Bardzo często spotykamy się z pytaniem: Jaki jest koszt malowania pokoju?

Niby proste pytanie, ale odpowiedź już nie jest taka prosta.

Wszystko zależy od powierzchni pokoju przeznaczonego do malowania, stanu sufitu i ścian oraz wyboru kolorystyki.

Im mniejszy będzie pokój przeznaczony do malowania tym cena pomalowania metra kwadratowego będzie większa. Jeśli chcemy obniżyć koszty warto pomyśleć czy nie mamy innego pomieszczenia do malowania ponieważ może to znacząco wpłynąć na obniżenie kosztów wykonania prac.

Malowanie na biało sufitu i ścian będzie najtańsze, natomiast im więcej będzie kolorów tym droższa będzie cena przeprowadzonych prac. Odcinanie kolorów i oczekiwanie na schnięcie poszczególnych powierzchni zajmuje niestety dużo czasu i wymaga zwiększenia budżetu. Są też rozwiązania ułatwiające, typu dcinanie kolorów na narożnikach zewnętrznych ponieważ wtedy możemy od razu malować kolejnym, wybranym kolorem.

 

Podczas wstępnej rozmowy zadamy Państwu pytania dotyczące szczegółów planowanego malowania i dokonamy wstępnej wyceny. Jeśli będzie ona dla Państwa zadowalająca wtedy umówimy się na spotkanie i po obejrzeniu pomieszczeń przeznaczonych do malowania ustalamy końcową cenę. Wycena jest zawsze bezpłatna i niezobowiązująca. Doradzimy Państwu fachowe i konkretne rozwiązania, a także podpowiemy jakie materiały zastosować żeby nie zrujnować budżetu.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy.

Ceny malowania ścian, Koszt malowania pokoju
Ocena 5 (68 Głosy)