• O Nas
  • Blog
  • Co ile powinno się malować mieszkanie?

Co ile powinno się malować mieszkanie?

Co ile powinno się malować mieszkanie?


Odpowiedź na pytanie co ile powinno się malować mieszkanie nie jest prosta i oczywista. Wszystko zależy od tego jak używane są powierzchnie, jak o nie dbamy, a więc w jakim są stanie.


Klienci najczęściej malują swoje mieszkania czy domy co 3 – 5 lat, ale zdarzają się również tacy, którzy odświeżają powierzchnie malarskie co 10, a nawet 20 lat.


Najodpowiedniejsze jest malowanie co 3 do 5 lat, w tym okresie ściany są narażone na skutki ich eksploatacji i tracą na wyglądzie, co równocześnie obniża jakość całego pomieszczenia. Nawet najbardziej zadbane ściany ulegają zabrudzeniu, doskonale widać to kiedy odmalowuje się ściany tym samym kolorem i po 3 latach jest on znacznie jaśniejszy od znajdującego się na ścianach.


Kolejna kwestia to małe dzieci, które potrafią mocno wyeksploatować ściany, nanosząc na nie swoje rysunki, lub najzwyczajniej w świecie je obijając. Oczywiście wszystko zależy od temperamentu dziecka, jednak przy małych dzieciach malowanie powierzchni wykonuje się częściej.

Gdy dzieci podrastają zmienia się również wystrój oraz kolorystykę powierzchni mieszkalnych, co znów prowadzi do malowania. Czasem znudzi się tapeta, lub staje się zbyt dziecinna i wtedy trzeba ja usunąć i w efekcie pomalować cały pokój.


Wielbiciele i właściciele zwierząt również są narażeni na częste odświeżanie powierzchni swoich mieszkań ze względu na swoich pupili. W zależności od wielkości zwierzaka i jego temperamentu interwały czasowe pomiędzy malowaniem mogą się skrócić nawet do jednego roku.

Gdy staja Państwo przed decyzją o zaplanowaniu odświeżenia ścian, rodzi się kolejne pytanie:


Ile za metr malowania ścian?


Tutaj również nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Należy określić dodatkowe składowe w celu wyliczenia kosztu i znalezienia odpowiedzi na pytanie ile za metr malowania ścian:

- jaka jest powierzchnia przeznaczona do malowania

- jaki jest stan powłok malarskich

- jaka będzie kolorystyka (ile kolorów i jaki ich rozkład)

- jaki będzie zakres prac


W zależności od charakterystyki zlecenia cena za metr malowania ścian może się wahać od 10 zł do 30 zł za m2.

W niektórych przypadkach, jeśli wymagane jest skrobanie, usuwanie tapet czy nakładanie gładzi cena może wzrosnąć. Zawsze przy pierwszym kontakcie z Klientem zadajemy kilka pytań, które są wstanie pomóc określić wstępny koszt wykonania prac. Jeśli wstępne wyliczenia są dla obu stron satysfakcjonujące, dokonujemy oględzin miejsca przeznaczonego do malowania, dokładnych pomiarów oraz wyliczenia kosztów.


Nie ukrywamy żadnych kosztów dodatkowych, nie pojawiają się niemiłe „niespodzianki” dla Klientów.

U nas ustalona cena jest stała i nie doliczamy za prace przygotowawcze typu zabezpieczania powierzchni. Wszystkie planowane prace przedstawiamy i omawiamy z klientem, szacujemy cenę i staje się ona obowiązująca. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy już podczas wykonywanej pracy Klient decyduje się na wykonanie prac dodatkowych, wtedy dodatkowy koszt ustalamy przed wykonaniem tych prac.


Zapraszamy do kontaktu, zawsze mamy czas na rozmowę z Państwem i wyjaśnienie szczegółów.

Co ile powinno się malować mieszkanie? Ile za metr malowania ścian?
Ocena 4.83 (61 Głosy)