• O Nas
  • Blog
  • Cyklinowanie podłogi, a malowanie ścian

Cyklinowanie podłogi, a malowanie ścian

Cyklinowanie parkietu i malowanie ścian- co pierwsze?


Jak przy wszystkich pracach remontowych jednym z najważniejszych etapów prac jest odpowiednie ich zaplanowanie. Cyklinowanie parkietu i malowanie ścian - co pierwsze? 

Żeby mieć prawidłowy pogląd na sprawę warto zapytać o zdanie i cykliniarza i malarza.

Jako malarz, korzystając ze swojego doświadczenia zalecam jako pierwsze wykonanie cyklinowania, następnie malowanie ścian, a na koniec montaż listew przypodłogowych.


W dzisiejszych czasach firmy zajmujące sie cyklinowaniem podłóg wyposażone są często w profesjonalny sprzęt zapewniający możliwość wykonania prac szybko i czysto. Zawsze pamiętać jednak należy, że cyklinowanie wiąże sie z przestawianiem mebli, wnoszeniem i wynoszeniem sprzętu o sporycj gabarytach, zatem łatwo o uszkodzenie ścian. Dodatkowo zapylenie ścian, nawet w minimalnym stopniu negatywnie wpłynie na wygląd powłok malarskich, a dodatkowo w pomieszczeniu pozostanie brud.

Częstą obawą inwestorów jest to czy nowa podłoga nie ulegnie zniszczeniu podczas malowania ścian. Otóż Państwa podłogi są zawsze bezpieczne podczas odnawiania ścian. Podłoga jest zabezpieczona, zazwyczaj pomieszczenie jest puste, zatem prace przebiegaja szybko i sprawnie. Wszelkie prace montażowe typu zawieszenie karniszy, czy półek należy przeprowadzić jeszcze przed cyklinowaniem.

Malarz wchodzi na odnowioną podłogę po czasie zaleconym przez cykliniarza, powłoki na podłodze muszą być już utwardzone i nic sie tutaj nie przyspieszy.


Drabina na cyklinowane podłodze.


To kolejna z obaw towarzyszących Klientom. Draminę malarz zabezpiecza, aby uniknąć uszkodzenia świeżo odnowionej podłogi. Dodatkowo można podwójnie zabezpieczyć podłogę tektura falistą, a następnie folią. Dostępne sa również folie z filcem, jednak jest to dość kosztowne rozwiązanie.


Tak naprawdę niezależnie od stanu podłogi malarz zawsze ja zabezpiecza i uważa, żeby jej nie uszkodzić, zatem możecie być Państwo pewni o stan swoich podłóg. Maluję na podłogach po cyklinowaniu, jak również na podłogach nowych zawsze dbając o ich zabezpieczenie.


Zaplanowanie cyklinowania podłóg i malowania ścian


Bardzo ważne jest zaplanowanie cyklinowania podłóg i malowania ścian, a szczególnie synchronizacja cykliniarza i malarza. Zdarza się bardzo często, że Klienci po wycyklinowaniu podłóg dzwonią i chcą zamówić malowanie za dwa lub trzy dni, a to w 99% przypadków nie jest możliwe. Warto umówić cykliniarza, omówić z nim przebieg i termin prac, a także ustalić dzień kiedy będzie mozna już wejść na podłogę i wtedy zadzwoń do malarza i umówić termin odnowienia sufitu i ścian. Warto całość prac zaplanować z większym wyprzedzeniem, od 1 do ok 3 miesiący zależnie od pory roku. Zimą ten okres zazwyczaj jest krótszy, a zdecydowanie dłuższy latem. Jeśli macie Państwo jakies dodatkowe pytania to zapraszam do kontaktu bezpośredniego.

Cyklinowanie parkietu i malowanie ścian - co pierwsze?
Ocena 5 (32 Głosy)