• O Nas
  • Blog
  • Gruntowanie i malowanie ścian z pomocą doświadczonych fachowców

Gruntowanie i malowanie ścian z pomocą doświadczonych fachowców

Remont mieszkań zazwyczaj obejmuje malowanie ścian. Każdy właściciel który planuje zmianę aranżacji oraz odnowienie ścian powinien sięgnąć po wysokiej jakości farby. Przed ich położeniem wszystkie ściany powinny zostać solidnie zagruntowane. Jeśli nie posiadamy wystarczających umiejętności do wykonania tych czynności warto skorzystać z usług doświadczonej firmy malarskiej.


Jak przeprowadzić gruntowanie ścian przed malowaniem?


Dla wielu właścicieli mieszkań odmalowanie ścian to nie lada wyzwanie. Te prace remontowe mogą przynieść zamierzone efekty tylko wówczas, gdy wszystkie czynności zostaną przeprowadzone we właściwy sposób. Warto zatem do malowania ścian zawsze odpowiednio się przygotować.

Na wstępnie należy zawsze skontrolować aktualny stan przepierzeń. Można to sprawdzić poprzez przyklejenie taśmy malarskiej do ściany, a następnie jej energiczne odklejenie. Jeśli na taśmie pozostanie warstwa farby, to wówczas należy zwilżyć ścianę i dobrze usunąć odchodzącą farbę i wykonać szpachlowanie ścian. Ważne jest także to, aby usunąć ze ściany wszystkie niezbędne zabrudzenia za pomocą detergentu zmieszanego z gorącą wodą. Wyczyszczone ściany należy zawsze dobrze osuszyć.


Gruntowanie ścian – istotna czynność wykonywana przed nałożeniem farby


Gruntowanie ścian to ostatni etap prac, który należy wykonać przed położeniem na ścianę farby. Do tego celu należy użyć specjalnej farby podkładowej. Położenie powłoki gruntującej jest niezbędne przede wszystkim w przypadku nowych nawierzchni ściennych.

Preparat gruntujący zapewnia równomierne wchłanianie się farby w ścianę, co w dużym stopniu ułatwia wykonywanie późniejszych prac malarskich. Niezwykle ważne jest, aby preparat gruntujący położyć na czystym podłożu.

Dzięki zagruntowaniu ściany są stabilniejsze oraz odpowiednio wzmocnione. Ma do bardzo duży wpływ na efekt malowania. Znacznie łatwiejsze jest bowiem wówczas osiągnięcie jednolitej powłoki farby bez powstania smug oraz przebarwień.


Malowanie ścian z pomocą doświadczonych fachowców?


Jeśli nie posiadamy umiejętności w zakresie odmalowanie ścian, to warto zawsze skorzystać z usług firmy malarskiej. Doświadczeni fachowcy potrafią bowiem z dużą precyzją pomalować każde pomieszczenie.

Do pokrywania farbami dużych powierzchni fachowcy zazwyczaj używają wałki. Ich stosowanie umożliwia bardzo dokładne rozprowadzenie emulsji.

Do malowania wysokich pomieszczeń stosowane są teleskopy. Z kolei małe oraz płaskie pędzle są wykorzystywane podczas malowania powierzchni trudno dostępnych tj. narożniki i wnęki. A pędzle kątowe doskonale sprawdzają się do malowania ścian zakrytych kaloryferem.

Prace są zawsze rozpoczynane od malowania sufitu oraz powierzchni w pobliżu okna. Każdy doświadczony fachowiec potrafi rozprowadzać farbę zgodzie z kątem padania światła. Pozwala to na idealne zamaskowanie smug.

Ważne jest również to, aby przed rozpoczęciem malowania ścian wyznaczyć za pomocą taśmy malarskiej granicę między sufitem a ścianą. Dzięki temu sufit nie zostanie zabrudzony kolorową farbą, a pomieszczenie po odmalowaniu będzie prezentował się bardzo estetycznie.


Firma malarska – usługi na wysokim poziomie


Co prawda dziś na rynku dostępne są wysokiej jakości farby, ale profesjonalne malowanie ścian wymaga posiadania ogromnej wprawy oraz doświadczenia. Warto zatem skorzystać z usług doświadczonych malarzy, którzy doskonale znają się na swoim fachu. Posiadają oni nie tylko ogromną wprawę, lecz także doskonale orientują się w trendach.

Każdy doświadczony fachowiec potrafi zawsze dobrze doradzić i zarekomendować optymalne farby do pokoju dziecięcego, salonu czy pomieszczeń o podwyższonej wilgotności tj. kuchnia i łazienka.

Zatrudniając dobrego malarza można mieć pewność, że prace zostaną wykonane szybko, sprawnie oraz na czas. I co najważniejsze efekt końcowy będzie w pełni zadowalający.

gruntowanie ścian, odmalowanie ścian
Ocena 4.87 (79 Głosy)