• O Nas
  • Blog
  • ile kosztuje malowanie mieszkania 40 metrów?

ile kosztuje malowanie mieszkania 40 metrów?

Ile kosztuje malowanie mieszkania 40 metrów?


Ile kosztuje malowanie mieszkania 40 metrów? Pytanie niby proste, jednak odpowiedź juz niekoniecznie.

Inaczej będzie sie kształtowac koszt malowania mieszkania, które jest w miarę świeże i powłoki malarskie sa w nienagannym stanie, inaczej mieszkania, które jest po zalaniu, a jeszcze inaczej mieszkania, w którym trzeba usunąć tapety i wyrównać powierzchnię. 


Kolejna składowa to kolorystyka - jeśli malowane będzie jednym kolorem to będzie to niższy koszt, zaś wyższy w przypadku różnej kolorystyki.


Szacunkowo mieszkanie o powierzchni 40 m2 to ok 120-140 m2 powierzchni do malowania, zatem koszt malowania w zależności od szczegółów zlecenia malowanie mieszkania 40 metrów może się wahać pomiędzy 1 - 3 tys. złotych.


Jaki jest koszt malowania metra w 2023 roku.


Jaki jest koszt malowania metra w 2023 roku. Kolejne z pozoru proste pytanie, na które nie ma prostej odpowiedzi. Całkowity koszt zależy bowiem od kilku składowych:

- jak duża jest powierzchnia mieszkania?

- w jakim stanie są ściany i sufity?

- czy mieszkanie jest umeblowane?

- jaka będzie kolorystyka?


Koszt malowania metra w 2023 roku kształtuje sie podobnie do kosztu malowania metra w 2022 roku i kształtuje sie w przedziale 8 - 20 zł za m2. Dodatkowo w przypadku konieczności gruntowania dolicza sie koszt od 3 - 6 zł za m2. 


Koszt malowania wycena


W celu uzyskania wstępnej wyceny wystarczy kontakt telefoniczny, podczas pierwszej rozmowy zapytam o szczegóły zlecenia i wstępnie oszacuje przybliżony koszt malowania. Dodatkowo polecę materiały potrzebne do jego wykonania. Jeśli wstępne ustalenia będą dla Państwa satysfakcjonujące wtedy umawiamy się w mieszkaniu przeznaczonym do malowania i dokonuje wyceny ostatecznej. Nie stosuję technik typu "ukryte koszty" czy "koszty dodatkowe" wszystko u mnie jest jasne i przejrzyste.

Oczywiście zawsze mogą pojawić sie "niespodzianki", o których natychmiast informuje Klienta i podejmujemy dalsze decyzje.


Malowanie i usługi dodatkowe


Poza malowaniem wykonuję również drobne prace dodatkowe związane z elektryką czy hydrauliką, takie jak przeniesienie punktu elektrycznego, montaż gniazd, oświetlenia, czy wymiana syfonu, lub baterii. Jeśli w czasie malowania dostrzegam jakieś rzeczy wymagające naprawy - jak np. cieknący syfon czy węzyk to informuję i na życzenie dokonuję naprawy. Staram się patrzeć na mieszkanie zlecone do malowania okiem "gospodarza" i doradzam jeśli jakieś prace dodatkowe należy wykonać.


Polecam zapoznanie sie z cennikiem zamieszczonym na mojej stronie, jednak najlepiej zadzwonić i porozmawiać o szczegółach zlecenia, a także żeby otrzymać wycenę prac.Ile kosztuje malowanie mieszkania 40 metrów? koszt malowania metra w 2023 roku
Ocena 4.78 (54 Głosy)