• O Nas
  • Blog
  • Ile kosztuje malowanie mieszkania w Warszawie?

Ile kosztuje malowanie mieszkania w Warszawie?

Podczas remontu mieszkania lub domu jedną z najważniejszych prac wykończeniowych jest malowanie ścian, sufitów, kaloryferów i innych elementów wyposażenia. Ile kosztują tego typu usługi w Warszawie i jaka jest cena malowania za metr kwadratowy powierzchni? Podczas remontu mieszkania lub domu jedną z najważniejszych prac wykończeniowych jest malowanie ścian, sufitów, kaloryferów i innych elementów wyposażenia. Ile kosztują tego typu usługi w Warszawie i jaka jest cena malowania za metr kwadratowy powierzchni?

Warszawa malarz - od czego zależy cena malowania za metr w Warszawie?

Profesjonalna firma malowanie24 oferuje szeroki zakres usług i prac, niezbędnych do odświeżenia mieszkań, apartamentów i domów oraz przeprowadzenia różnego rodzaju prac naprawczych przed malowaniem. Dzięki temu każde wnętrze może zyskać nowy charakter, a przede wszystkim spełniać oczekiwania mieszkańców, jeśli chodzi o kolorystykę i walory estetyczne.


Warszawa malarz, ceny


Na ostateczną cenę malowania wnętrz w stolicy składa się wiele czynników, a do najważniejszych należy zaliczyć:


-  Rodzaj powierzchni, która ma być pomalowana, gdyż inna cena dotyczy malowania ścian i sufitów, a inna np. elementów drewnianych, grzejników i elementów wyposażenia wnętrz;

- Wielkośc powierchni;
- Rodzaj farby używanej do malowania;
- Sposób malowania i nakładania farby ;
- Stan wyjściowy ścian oraz sufitów, które mają być malowane, ponieważ inna cena obowiązuje w przypadku nowych pomieszczeń, a inna gdy maluje się powierzchnie, które już wcześniej były malowane, a ponadto wymagają dodatkowych prac, związanych ze szpachlowaniem i naprawą np. dziur po różnego rodzaju obrazach i innych elementach wystroju mocowanych na ścianach.


Malowanie mieszkań, apartamentów i domów w Warszawie - ile kosztuje?


Profesjonalna firma zajmująca się odświeżaniem wnętrz mieszkań, apartamentów i domów w stolicy oferuje często indywidualną wycenę, dostosowaną do specyfiki każdego zlecenia.


Jej wysokość zależy od takich kwestii, jak:


- Konieczność przygotowania mieszkania pod wynajem lub sprzedaż lub też malowanie mieszkania, w którym właściciele mieszkają na stałe i zależy im na tradycyjnym odświeżeniu ścian i sufitów;


- Dodatkowe usługi, takie jak: przygotowanie powierzchni pod malowanie, gruntowanie, malowanie farbami tradycyjnymi lub innymi,  np. tablicowymi, tapetowanie, naprawa i szpachlowanie ubytków, szlifowanie, wygładzanie, usuwanie szczelin z zastosowaniem akrylu, usuwanie różnego rodzaju plam i zacieków, a także zabezpieczenie oraz przygotowania mieszkania, domu lub apartamentu do malowania, w tym zabezpieczenie podłóg, listew, kontaktów i mebli. Co to oznacza w praktyce?


Koszt malowania mieszkań, apartamentów i domów w Warszawie - zakres cen 


W praktyce koszt 2 krotnego malowania ścian w domach, apartamentach lub mieszkaniach w stolicy to wydatek rzędu od ok. 10 zł za m2. Do ostatecznej ceny należy doliczyć także koszt prac przygotowawczych, w tym szpachlowania, odpylania i gruntowania ścian.

Jeśli chodzi o prace przygotowawcze to usuwanie starych powłok farby to wydatek rzędu od około 10 zł za metr2, natomiast ostateczna cena zależy od wielu kwestii, takich jak np. grubość farby i jej trwałość.

Z kolei za zdzieranie starych tapet należy zapłacić średnio powyżej 10 zł za m2, a za mycie ścian od 5 zł za m2.


Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

warszawa malarz, cena malowania za metr
Ocena 4.85 (32 Głosy)