Ile za metr malowania w Warszawie?

Ile za metr malowania w Warszawie?


Ile za metr malowania w Warszawie? Pytanie, które często sie powtarza w kontakcie z Państwem. Wbrew pozorom odpowiedź nie jest wcale oczywista. Cena zależy bowiem od wielkości powierzchni przeznaczonej do malowania, wybranych kolorów sufitów oraz ścian, stanu w jakich są ściany i powłoki malarskie.

Inaczej szacował będę koszt malowania łazienki o powierzchni 2 m2, a inaczej będzie sie przedstawiał cena malowania mieszkania 50 metrów.

Malowanie w jednym kolorze całości pomieszczeń, czyli sufitu i ścian razem jest tańsze, a koszt kształtuje się w granicach 8 - 16 zł za m2, zaś malowanie sufitu na biało, a ścian w kolorze to koszt w granicach 12 - 22 zł, w zależności od doboru kolorystyki.

Kolejna rzecz mająca bezpośredni wpływ na wycenę to stan powłok malarskich i ścian. Ściany w stanie deweloperskim, przygotowane do malowania czyli zagruntowane, a dodatkowo bez gotowych podłóg sa najtańsze w malowaniu, ponieważ nie występuje konieczność zabezpieczania powierzchni i jest szybsze w realizacji.


Zatem jeśli zastanawiaja się Państwo ile za metr malowania w Warszawie, to najlepszym rozwiązaniem jest kontakt telefoniczny, po kilku pytaniach przedstawię wstępna wycenę.


Cena malowania mieszkania 50 metrów


Powierzchnię do malowania średnio liczy się mnożąc powierzchnię mieszkania x 4, zatem teoretycznie pięćdziesięcio metrowe mieszkanie zawiera dwustumetrową powierzchnię do malowania.

Jednak w rzeczywistości w łazienkach ściany są obudowane płytkami bądź meblami, często występuja szafy w zabudowie, a kuchnie są zabudowane meblami, układ okien i ich wielkość też bezpośrednio wpływa na wielkośc powierzchni. 

Z doświadczenia wiem, że w mieszkaniu 50 metrów, do malowania jest powierzchnia w granicach 120 - 160 metrów kwadratowych. Zatem w zależności od wybranej kolorystyki koszt malowiania mieszkania 50 metrów będzie sie wahać od 1200 do 3500 złotych, Dodatkowo konieczne może być gruntowanie co nieznacznie wpłynie na cene robocizny. Do podanych cen należy doliczyć koszt materiałów, gdzie najwieksza składowa to farba, zawsze chętnie podpowiem rozwiązania na miarę Państwa potrzeb, dodatkowo mam dość duże upusty w mieszalni farb, które znacznie obniżaja koszt zakupu profrsjonalnych farb, jakościowo znacznie lepszych od farb z marketów budowlanych.


Wyliczenia wstępne możliwe są na etapie pierwszej rozmowy, kolejny etap to spotkanie na miejscu zlecenia, pomiary, ustalenia dotyczące szczególów zlecenia, wybór materiałów i ustalenie ceny końcowej.

U mnie nie zdarza sie doliczanie za zabezpieczanie powierzchni, demontaz gniazd i włączników. Ustalona cena nie ulaga zmianie. Zapewniam też pewność terminu, u mnie termin to "rzecz święta", każde zlecenie dokładnie planuje z pewnym zapasem czasowym i dlatego nie przesuwam terminów i nie spóźniam się.

Jestem również malarzem bez nałogów, pracuję sprawnie i rzetelnie


Zapraszam do kontaktu telefonicznego, bądź drogą mailową - pomoge Panstwu w decyzji, odpowiem na pytania, a także pomoge w wyborze materiałów odpowiadających Państwa potrzebom.
ile za metr malowania 2023, koszt malowania mieszkania 50 metrów
Ocena 4.61 (81 Głosy)