• O Nas
  • Blog
  • Jak przygotować mieszkanie na wynajem?

Jak przygotować mieszkanie na wynajem?

Planujesz przeznaczyć mieszkanie na wynajem?

Zobacz, w jaki sposób przygotować je do najmu, zwiększyć jego wartość i szybko znaleźć najemców!

 

Jak przygotować 

mieszkanie 

na wynajem.

O czym warto pamiętać?


Właściciele mieszkań przed zdecydowaniem się na ich wynajęcie muszą pamiętać o tym, że niezwykle istotne jest właściwe przygotowanie lokalu. Będzie ono decydowało o zainteresowaniu ofertą najmu, pozwoli wyróżnić ją na tle konkurencji i łatwiej dotrzeć do wielu potencjalnych klientów.

Jak przygotować mieszkanie na wynajem? Sprawdź kilka ważnych kroków, które warto wziąć wtedy pod uwagę:


- Zadbaj o to, aby mieszkanie było czyste i schludne. Możesz posprzątać je samodzielnie albo skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej, aby mieć pewność, że lokal jest w idealnym stanie.


- Sprawdź, czy w mieszkaniu działają instalacje i wszystkie sprzęty. Upewnij się, że są w dobrym stanie. Możesz rozważyć dodanie nowych urządzeń, takich jak pralka lub zmywarka, aby zwiększyć atrakcyjność mieszkania dla potencjalnych najemców.


- Wykonaj remont. Zależnie od stanu mieszkania możesz rozważyć wykonanie kompleksowych robót, na przykład wyremontować łazienkę i kuchnię, wymienić podłogę, aby poprawić wygląd i funkcjonalność tych pomieszczeń. Takie prace związane są jednak z wyższymi kosztami i mogą zajmować dużo czasu.


- Odśwież mieszkanie, na przykład możesz pomalować ściany, wymienić stare meble na nowe lub odnowić stare meble. Świetny efekt dadzą także nowe lampy, dekoracje, takie jak kwiaty, dywany, obrazy, grafiki, poduszki lub firanki i zasłony. Dzięki takim prostym i niedrogim metodom odświeżenia lokalu nadasz mu atrakcyjny wygląd i przyciągniesz klientów.


- Przygotuj niezbędne dokumenty, takie jak umowa najmu, regulamin mieszkania i informacje o opłatach.

 

Jak szybko odświeżyć mieszkanie na wynajem? Zamów malowanie!


Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak szybko odświeżyć mieszkanie na wynajem, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie pomalowanie w nim ścian.

Pomalowanie ścian w mieszkaniu przeznaczonym na wynajem może przynieść wiele korzyści. Nowy kolor ścian sprawi, że mieszkanie będzie wyglądało atrakcyjnie dla potencjalnych najemców i przez to może pomóc w ich szybszym znalezieniu. Spowoduje ono również, że mieszkanie będzie wyglądać przytulnie i komfortowo, co może zwiększyć zadowolenie najemców z mieszkania. 

Pomalowanie ścian pomoże zabezpieczyć je przed trwałymi zabrudzeniami, gdy zostanie wybrana odporna, zmywalna farba na ściany. Farby zmywalne umożliwiają łatwe usunięcie z nich różnych rodzajów plam, aby wyglądały czysto i świeżo.

Ponadto malowanie ścian w mieszkaniu na wynajem nie jest również związane z wysokim kosztem, a efekt, jaki potrafi dać, jest spektakularny. Właśnie dlatego warto wykonać je nie tylko przed pierwszym wynajęciem nieruchomości, ale również prowadzić regularnie, przed ponownym wystawieniem jej do najmu.

 

Tak wiele korzyści powoduje, że malowanie ścian w mieszkaniu na wynajem to jedna z najczęściej prowadzonych prac w ramach home stagingu – przygotowania nieruchomości do transakcji, by zwiększyć jej atrakcyjność dla potencjalnych klientów.

 

Na jaki kolor najlepiej pomalować mieszkanie pod wynajem?


Wybór koloru farby do malowania mieszkania przeznaczonego na wynajem jest bardzo ważny. Jaki kolor ścian najlepiej sprawdzi się w takim lokalu? 

Jeśli chcesz, aby mieszkanie było atrakcyjne dla jak największej liczby potencjalnych najemców, zaleca się zastosowanie neutralnych, stonowanych kolorów. 

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie biel. Taki kolor sprawi, że mieszkanie będzie wyglądało świeżo i elegancko, a także pozwoli najemcom na łatwe dopasowanie do niego swojego wyposażenia. Biel umożliwi dodatkowo powiększenie mieszkania optycznie, dlatego znakomicie sprawdza się w mniejszych lokalach. Białe ściany są również ponadczasowe i świetnie komponują się z różnymi stylami wystroju wnętrz.

 

Ile kosztuje malowanie pokoju? Cennik malowania ścian


ile kosztuje malowanie pokoju? Cena malowania pokoju zależy od wielu czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, rodzaj używanej farby, liczba warstw farby potrzebnych do uzyskania pożądanego efektu oraz cena materiałów i usługi. Ile kosztuje malowanie pokoju?

Najczęściej jest to wydatek około 15 zł/m2. Wyższa cena dotyczy konieczności wykonania dodatkowych prac, takich jak umycie ścian, ich odpylenie, usunięcie uszkodzeń jak rysy, nierówności, wgniecenia, gruntowanie ścian.

Warto sprawdzić cennik malowania ścian bezpośrednio w firmie świadczącej takie usługi, aby dowiedzieć się, ile dokładnie będzie kosztowało wykonanie prac.

Pamiętaj, że najtańsza oferta nie zawsze oznacza najlepszą jakość, więc upewnij się, że wybierasz rzetelnego i doświadczonego malarza.

 

Jak długo trwa malowanie ścian w mieszkaniu?


Czas trwania malowania ścian w mieszkaniu zależy od wielu czynników, takich jak wielkość lokalu, rodzaj oraz liczba warstw farby potrzebnych w każdym pomieszczeniu, sposób malowania oraz umiejętności malarza. 

 

Szybkie odświeżenie pod wynajem w kawalerce najczęściej trwa około 2 dni, natomiast w mieszkaniu mającym 40-60 m2 około 3-4 dni.

 

Malarz w Warszawie. Skorzystaj z profesjonalnej obsługi!


Planujesz odświeżenie mieszkania na wynajem w Warszawie? Wybierz malarza, który wykona dla Ciebie niezbędne prace kompleksowo i profesjonalnie!

Korzystając z pomocy doświadczonego malarza, możesz otrzymać pełną obsługę związaną z odświeżeniem mieszkania przeznaczonego do wynajęcia. To również duża oszczędność czasu, ponieważ pracami tymi nie musisz zajmować się samodzielnie.

 

Zakres obsługi obejmuje poniższe prace:
- Malowanie ścian – malarz wykona prace szybko i sprawnie, a także może pomóc w doborze farby, aby uzyskać pożądany efekt.
- Przygotowanie powierzchni do malowania – malarz odpowiednio je oczyści, odtłuści i odpyli, a także zagruntuje, aby uzyskać czystą i przyczepną powierzchnię do malowania.
- Naprawa uszkodzeń – malarz może naprawić małe uszkodzenia ścian, takie jak rysy lub ubytki w tynku, aby po malowaniu osiągnąć gładką i estetycznie wyglądającą powierzchnię.
- Przegląd stanu mieszkania – dodatkowo malarz może wykonać prace polegające na kontroli stanu mieszkania, aby określić, czy wymagane są dodatkowe roboty, aby lokal był gotowy do wynajęcia.
- Doraźne naprawy – malarz może również pomóc w naprawie innych uszkodzeń, takich jak niedziałający kran, przecieki, uszkodzenia instalacji i wykonać prace jak wymiana silikonów, wymiana gniazd, wyłączników, aby mieszkanie było bezpieczne i komfortowe.

Dobry malarz w Warszawie kompleksowo przeprowadzi prace w Twoim lokalu na wynajem, dzięki czemu stworzysz miejsce, które będzie przyciągało potencjalnych klientów i przyniesie Ci atrakcyjne zyski. Sprawdź nasz cennik malowania ścian.

Malarz Warszawa – skorzystaj z pomocy profesjonalnego malarza przed wynajęciem swojego mieszkania!

Ile kosztuje malowanie pokoju, Jak szybko odświeżyć mieszkanie pod wynajem
Ocena 4.87 (62 Głosy)