Jak wybrać dobrego malarza?

Jak wybrać dobrego malarza?


Jak wybrać dobrego malarza? Najlepiej posta bezpośredniego wykonawcę, fachowca, który oszacuje koszty, wykona prace malarskie i to on od początku do końca będzie odpowiedzialny za wszystko.

Prawda stara jak świat mówi, że im większa liczba pośredników tym drożej.


Na polskim rynku pośrednicy pobierają w granicach od 10 do 20% prowizji od ceny zlecenia, zatem nie mało.

Najlepszym sposobem będzie telefon do fachowca. Po przekazaniu malarzowi szczegółów dotyczących zlecenia od razu wiemy czy fachowiec wie o czym mówi, czy jest w stanie zalecić odpowiednie materiały, czy potrafi oszacować czas wykonania usługi i jej koszty. Ważna jest też tak zwana „chemia” między wykonawcą, a klientem, jeśli pierwsza rozmowa jest miła i konkretna, to dalsze działania również idą jak po sznurku.


Czego unikać przy wyborze malarza?


Przede wszystkim radzę unikać pośredników, którzy nie znają wykonawców, a jedynie zdalnie wynajmują ich do zleceń. Pośrednik pobiera za to procent od zlecenia, zatem jednocześnie koszt malowania jest zazwyczaj wyższy. Z drugiej strony wykonawca, gdy nie chce podnosić ceny o ten dodatkowy procent dla pośrednika często pracę wykonuje w pośpiechu i niedbale, żeby „wyjść na swoje”. Zdarza się też doliczanie opłat za przygotowanie powierzchni, demontaż gniazd itp.


Profesjonalny Malarz na wstępie podaje wszystkie koszty prac, bez ukrytych kosztów.

Lepiej unikać dużych zaliczek, bo zaliczka potrafi przepaść wraz z nieuczciwym fachowcem. Nieduży zadatek pozwala czuć się bezpieczniej.


Jakie warunki zapewnić na czas malowania?


Prace będą przebiegać szybciej i sprawniej jeśli zapewnia Państwo odpowiednie warunki na czas wykonania prac. Oczywiście nie zawsze jest możliwe zapewnienie optymalnych warunków, ale im więcej się uda, tym szybciej malowanie zostanie wykonane. 


Do najważniejszych czynników wpływających na przebieg zlecenia należą przede wszystkim:

- dostępność lokalu, brak mieszkańców na czas wykonania prac – im większą powierzchnie można przygotować i jednocześnie nad nią pracować tym lepiej. Zabezpieczenie całej malowanej powierzchni na wstępie pozwala zapanować nad czystością powierzchni.

- ustalenie wszystkich szczegółów dotyczących zlecenia, aby fachowiec mógł dobrze zaplanować przebieg i kolejność prac

- dobór odpowiednich materiałów – tu warto zdać się na doświadczenie fachowca


Spełnienie powyższych warunków zapewnia sprawne i rzetelne wykonanie prac w optymalnym czasie. Zazwyczaj klienci chcą prace wykonać w jak najkrótszym czasie, aby malowanie było jak najmniej uciążliwym procesem, a spełnienie powyższych warunków pozwala na taki przebieg prac. O to jakie warunki zapewnić na czas malowania nalepiej zapytać fachowca, bo specyfika każdego zlecenia jest inna.


Czy warto oszczędzać na materiałach?


Doświadczony fachowiec podpowie jakich materiałów użyć, zawsze będzie szukał najkorzystniejszych dla Państwa rozwiązań, ale trzeba mieć świadomość, że nie na wszystkim da się oszczędzać. Czasem lepiej wydać 10 – 20 % więcej np. na lepszą farbę i cieszyć się efektem po wykonaniu prac. Fachowcy często współpracują z dostawcami farb co pozwala na zapewnienie lepszych cen od ogólnie dostępnych. Profesjonalny malarz zawsze działa na korzyść Klienta, bo zadowolenie klienta i dobra opinia to podstawa.

jak wybrać dobrego malarza?
Ocena 5 (34 Głosy)