• O Nas
  • Blog
  • Jak zwiększyć wartość mieszkania przed sprzedażą?

Jak zwiększyć wartość mieszkania przed sprzedażą?

Jak zwiększyć wartość mieszkania przed sprzedażą?


Jest prosty sposób na to jak zwiększyć wartość mieszkania przed sprzedażą. Najlepszym rozwiązaniem jest odświeżenie mieszkania, czyli malowanie. Warto zadbać na początku o usunięcie wszelkich popsutych lub zbędnych sprzętów, ewentualnie ich naprawę. Urwane drzwiczki w meblach, nie działające baterie, zatkane syfony to pozornie drobnostki, jednak znacząco wpływają na ocenę mieszkania. Kolejna rzecz warta rozważenia to wygląd podłogi, stare zniszczone wykładziny lub dywany nie wywołają pozytywnego wrażenia na potencjalnym nabywcy. Jeśli na podłodze jest parkiet to warto poddać go cyklinowaniu. Nowy, świeży wygląd podłogi znacząco podniesie wrażenia podczas oględzin mieszkania.


Jak zwiększyć wartość mieszkania przed sprzedażą – malowanie


Po wykonaniu powyższych prac czas na malowanie. Odświeżone, czyste ściany pozytywnie wpłyną na podniesienie oceny w oczach nabywców. Duża część mieszkań kupowana jest w celach inwestycyjnych, zatem tak przygotowane mieszkanie jest gotowe do wynajmu i nie wymaga dodatkowego nakładu czasu czy pieniędzy. Ładne, odświeżone mieszkanie zdecydowanie bardziej przyciąga oko inwestorów. Pozostaje umeblowanie i mieszkanie jest gotowe do zamieszkania.

Przy wyborze kolorystyki warto postawić na kolor najbardziej uniwersalny, czyli biały. Mogą to być również kolory jasne, dość neutralne. Zdecydowane kolory mogą nie przypaść do gustu kupującym. Do bieli pasuje każdy wystrój, łatwiej dobrać dodatki itp.


Jak zwiększyć wartość mieszkania przed sprzedażą – zwrot inwestycji


Przy odświeżeniu mieszkania przed sprzedażą nakłady poniesione w trakcie tego procesu to koszt w granicach ceny jednego, lub dwóch metrów kwadratowych. Jeśli policzymy wzrost ceny jednego metra po odświeżeniu nawet w minimalnych wartościach 1- 2 tysięcy złotych to końcowy zysk znacznie przewyższy wartość poniesionych kosztów. Dokładnie na takiej zasadzie działają flipperzy, którzy kupują zaniedbane mieszkania w okazyjnych cenach, następnie je odświeżają i sprzedają po dużo wyższych cenach. Sprzedaż mieszkania na zasadzie: nie ma sensu nic robić, bo kupujący i tak będzie remontował po swojemu to błąd. Dajemy tylko argumenty do negocjacji i obniżenia ceny. Bardziej atrakcyjne mieszkanie zawsze przyciąga większą ilość potencjalnych nabywców. Lepiej prezentuje się na zdjęciach w ogłoszeniu.


Podsumowując: niewielkim kosztem można znacząco podnieść wartość mieszkania, a także przyspieszyć proces sprzedaży. Zapraszam do kontaktu telefonicznego, w oparciu o doświadczenie pomogę Państwu dobrać optymalne rozwiązania.

Jak zwiększyć wartość mieszkania przed sprzedażą?
Ocena 5 (4 Głosy)