• O Nas
  • Blog
  • Malowanie domu w stanie deweloperskim

Malowanie domu w stanie deweloperskim

Malowanie domu w stanie deweloperskim


Malowanie domu w stanie deweloperskim z pozoru wygląda na łatwe, szybki i przyjemne.

Jeśli ściany i sufity są to surowe tynki to sprawa wcale nie jest taka prosta. Mimo, że zabezpieczaniu podlegają tylko okna to pracy wcale mało nie będzie. Celem wykonania prac prawidłowo należy wykonać następujace etapy:

- odpylenie powierzchni

- szpachlowanie ubytków

- szlifowanie

- ponowne odpylenie

- gruntowanie gruntem malarskim (marketowe farby gruntujące sie do tego nie nadają)

- malowanie


Ostatni etap czyli malowanie na surowych, gruntowanych tynkach wymaga nałożenia minimum 3 a nawet 4 warst, aby efekt był olśniewający. Malowanie dwukrotne będzie niezadowalające. Można również użyć farby podkładowej po gruntowaniu, ale w mojej ocenie malowanie 3 krotne będzie niezbędne,


Malowanie domu w stanie deweloperskim z wykonanymi gładziami


Malowanie domu w stanie deweloperskim z wykonanymi gładziami, w tej sytuacji kiedy na tynkach jest gładź sytuacja staje się całkiem inna. Przebieg prac wymagał będzie następujących etapów:

- gruntowanie gruntem malarskim (najlepiej dwuktrotne)

- malowanie dwukrotne


Malowanie domu w stanie deweloperskim - koszt


Cena malowania domu w stanie deweloperskim zależeć będzie głównie od stanu wykończenia powierzchni przez dewelopera. Ściany i sufity z surowymi tynkami wymagają wiekszego nakładu pracy i więcej czasu, stąd koszt będzie również trochę wyższy niż w przypadku ścian i sufitów z nałożonymi gładziami. Wpływ na cene mieć będzie również powierzchnia malowanego domu. Oczywiste jest również, że szybciej zostanie pomalowana powierzchnia z gładziami ponieważ wymaga mniejszej ilości prac.


Malowanie domu w stanie deweloperskim - koszt materiałów


Koszt materiałów to głównie grunt, farba, taśmy i folia do zabezpieczenia otworów okiennych, zatem w głównej mierze zależne są od wybranej marki farby i od jej ceny. Doradzam najkorzystniejsze rozwiązania dopasowane do wymogów Inwestora. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania i postaram się rozwiać Państwa wątpliwości, zapraszam do kontaktu telefonicznego.

malowanie domu w stanie deweloperskim
Ocena 5 (29 Głosy)