Malowanie łazienki po zalaniu

Malowanie łazienki po zalaniu


Malowanie łazienki po zalaniu to temat dość często skomplikowany. Wszystko zależy od stopnia zniszczeń jakich dokonała woda. Najmniej problematycznym skutkiem zalania są ciemne zacieki, które są dość proste do zamalowania. Gorzej jest w przypadku kiedy zacieki nabieraja żółtego koloru, sa one bardzo trudne do zamalowania i wymagaja użycia specjalistycznej farby. 

Najgorszy przypadek to zacieki i odpadające powłoki, odpadająca farba, gładź a nawet tynk. W takim przypadku należy usunąć wszystkie uszkodzone powłoki.


Naprawa ubytków potrafi byc czasochłonna ponieważ w łazienkach zazwyczaj spotykamy nieefektywna wentylacje, dodatkowo czas wykonania prac naprawczych zależy od głębokości ubytków i ilości warstw do uzupełnienia.. Nawet małe łazienki wymagają czasem 2 - 3 dni na naprawę. Średni czas wykonania prac waha się pomiedzy 1, a 3 dniami, w 90 % przypadków trwa to 2 dni.malowanie łazienki po zalaniu Zwrot kosztów z ubezpieczenia
Before After

Zwrot kosztów z ubezpieczenia po zalaniu


Zwrot kosztów z ubezpieczenia po zalaniu, o ile mamy taka możliwość jest najsensowniejszym rozwiazaniem na minimalizacje kosztów związanych z usunięciem skutków zalania. Po zakończeniu prac otrzymują Państwo fakturę na zakończenie naprawy i należy ja przedstawić ubezpieczycielowi. Nauczeni doświadczeniem wiemy jak odpowiednio przygotować dokument dla firmy ubezpieczeniowej. Warto skontaktować sie z nami przed podjęciem działań, chętnie udzielimy niezbędnych informacji.


Malowanie łazienki po zalaniu - kiedy przystąpić do prac


Podstawowy warunek to wysuszone powierzchnie. Wykonanie napraw zbyt wczesne, na mokrym podłożu jest błedne i bezcelowe. Należy użyć osuszaczy, lub dać czas na dłuższe schnięcie samoistne. Warto zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Wpływ na czas schnięcia ma też pora roku, sezon grzewczy, wentylacja itp.


Koszt przeprowadzenia prac


Koszt takiej naprawy jest ustalany indywidualnie i zależy od kilku składowych. Wszystko zależy od zaawansowania zniszczeń i potrzebnego nakładu prac. przy małych powierzchniach przeliczanie kosztów w oparciu o metry kwadratowe nie ma sensu. Najwięcej czasu podczas usuwania zacieków zabiera czekanie pomiędzy kolejnymi etapami prac.

Ocena 5 (34 Głosy)