• O Nas
  • Blog
  • Malowanie mieszkania na biało Warszawa

Malowanie mieszkania na biało Warszawa

Malowanie mieszkania na biało Warszawa


Jedno z najczęstszych zleceń dotyczy tematu malowanie mieszkania na biało Warszawa. Kolor biały jest uniwersalny i praktycznie podoba sie każdemu. Przy użyciu odpowiednich dodatków możemy zmieniać wystrój jak tylko chcemy. Do białego pasują wszystkie inne kolory wyposażenia. Kolor biały daje dowolność w urządzaniu mieszkania. Zatem malowanie mieszkania na biało ma szereg zalet.


Malowanie mieszkania na biało koszt


Wyliczając koszt malowania mieszkania na biało koniecznie musimy wziąć pod uwagę kilka czynników:

- powierzchnię przeznaczoną do malowania

- rodzaj wybrane farby (budżetowa, odporna, ceramiczna itp.)

- aktualną kolorystykę

- stan powłok malarskich

- konieczność użycia farby podkładowej bądź nie


Inaczej będzie kształtować koszt malowania mieszkania w stanie deweloperskim, gdzie nie ma potrzeby zabezpieczania podłog, mebli itp., a inaczej koszt zamieszkałego mieszkania, które jest umeblowane. Różnica w cenie dotyczyć będzie też kawalerki i mieszkania 100 metrowego.

Może też sie zdarzyć sytuacja, że na ścianach jest już tyle warstw, że nakładanie kolejnej nie ma sensu. Należy wtedy usunąć stare powłoki, wyrównać powierzchnię i pomalować

Podsumowując koszt malowania mieszkania na biało Warszawa może wahać się między 10, a nawet 80 zł za metr kwadratowy jeśli wymagane będzie zdzieranie starych powłok, nakładanie gładzi i malowanie.


Malowanie mieszkania na biało Warszawa czas wykonania prac


Tak jak przy określeniu kosztów malowania również przu określeniu czasu potrzebnego na wykonanie prac konieczne są dodarkowe dane. Najlepszym rozwiązaniem będzie spotkanie na miejsciu i ustalenie szczegółów.

Obejrzenie mieszkania pozwoli na określenie niezbędnych do wykonania prac oraz czasu potrzebnego na ich przeprowadzenie.


Koszt materiałów 


W dniu pisania tego artykułu cena farby waha się powiędzy 150, a 600 zł. Pomijam produkty z najwyższej półki. Średnio z 10 litrów farby maluje sie 60 m2 powierzchni. Dodatkowo doliczyć należy folie, taśmy, szpachle, gładź itp. Wstępne określenie kosztów możliwe jest już podczas wstępnej rozmowy telefonicznej, a dokładniejsze podczas spotkania.malowanie mieszkania na biało Warszawa
Ocena 5 (7 Głosy)