Naprawa ściany po zalaniu

Naprawa ściany po zalaniu


Naprawa ściany po zalaniu to praca wymagająca przede wszystkim odpowiednich warunków. Należy bezwzględnie osuszyć zalaną powierzchnię, bo w przeciwnym przypadku naprawa nie ma sensu.

Osuszanie można przeprowadzić przy użyciu osuszaczy profesjonalnych, domowych, bądź samoistnie, jednak to wymaga dość długiego czasu. Czas osuszania zależy od sposobu, zawilgocenia podłoża, oraz jego jakości. Istotna może się okazać również pora roku, ponieważ zalania spowodowane nieszczelnością dachu bywaja też słabo izolowane, co powoduje przemarzanie powierzchni, która praktycznie nie będzie schła.

Zbyt długie zawilgocenie powierzchni, przy jednoczesnej słabej wentylacji doprowadzi do rozwoju grzyba, zatem nie powinno się zaniedbywać takich powierzchni.


Naprawa ściany po zalaniuNaprawa ściany po zalaniu – etapy pracy


  1. Osuszenie, o którym wspomniano powyżej
  2. Usunięcie wszystkich luźnych warstw farby, gładzi, tynku. W przypadku ścian kartonowo gipsowych konieczna może okazać się wymiana płyty
  3. Zagruntowanie oczyszczonych powierzchni
  4. Uzupełnienie ubytków tynku
  5. Uzupełnienie ubytków gładzi i wyrównanie powierzchni
  6. Szlifowanie
  7. Odpylenie i gruntowanie
  8. Malowanie powierzchni farbą na plamy jeśli wychodzą żółte zacieki
  9. Malowanie farbą docelową
  10. Sprzątanie i zakończenie prac


Naprawa ściany po zalaniu – koszt


Główny wpływ na koszt naprawy ścian po zalaniu ma stopień zalania i wielkość, oraz czas konieczny na przeprowadzenie prac. Każdy przypadek jest wyceniany indywidualnie, zapraszamy do kontaktu.


Naprawa ściany po zalaniu – czas wykonania


Czas Wykonania napraw jest trudny do określenia i zależny od warunków w jakich będą przeprowadzane. Główne czynniki wpływające na czas trwania prac to wilgotność i temperatura, a także użyte materiały.

Przykładowo:

- ściana w słabo wentylowanym pomieszczeniu ok 3 dni

- ściana w dobrze wentylowanym pomieszczeniu 1 – 2 dni

Zazwyczaj takie naprawy zajmują w granicach 2 – 3 dni. Wystawiamy faktury i istnieje możliwość zwrotu kosztów z ubezpieczenia, mamy doświadczenie i podpowiemy Państwu jak przejść przez proces zwrotu.

Ocena 5 (31 Głosy)