• O Nas
  • Blog
  • Nie tylko profesjonalne malowanie, ale też fachowe doradztwo

Nie tylko profesjonalne malowanie, ale też fachowe doradztwo

Jakim kolorem pomalować ściany? Postaw na jasną i stonowaną kolorystykę!


Mocne barwy świetnie sprawdzają się jako akcenty, które ożywiają aranżację. Wspaniale równoważą jasną kolorystykę, która stanowi idealną bazę. Biel, beże i szarości pasują do wszystkiego. Stały się ponadczasowe, zdają się nie wychodzić z mody od wielu sezonów. Odnajdują się w przypadku każdego stylu wnętrzarskiego. Będzie to świetny sposób na uzyskanie harmonijnego wystroju. Spokojne odcienie rozjaśniają pomieszczenie i optycznie powiększają. Fachowiec doradzi, jakim kolorem pomalować ściany w celu uzyskania pożądanego efektu. Jeśli ktoś chce mieć profesjonalnie wymalowane pomieszczenie i to bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów, to powinien zdecydować się przede wszystkim na uniwersalną biel.W każdym pomieszczeniu idealnie sprawdzają się neutralne kolory, do których będzie można z łatwością dopasować elementy wyposażenia. Zapewniają ogromne możliwości aranżacyjne. Naturalne kolory ścian są wręcz pożądane, a dzięki zastosowaniu jednakowej tonacji kolorystycznej uzyska się efekt harmonii. Obecnie najczęściej wybór pada na odcienie piaskowe, słomkowe, kości słoniowej, miodowe. Wspaniale pasują do elementów wykonanych z drewna, metalu, szkła, kamienia, rattanu, cementu. Delikatne barwy stanowią idealną bazę i doskonałe tło dla mebli, dekoracji. Będą odpowiednim rozwiązaniem zarówno w przypadku ścian, jak i podłóg. Jasna kolorystyka sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim, minimalistycznym itd. Jeśli komuś zależy na wyeksponowanie ozdób w postaci rzeźby, obrazu lub designerskiej lampy, to najlepszym rozwiązaniem będzie pomalowanie ścian na biało. Świetnie sprawdzą się także odcienie beżu i szarości. Są one uniwersalne, odbijają światło, dodają przestronności pomieszczeniom.


Jeśli komuś zależy na optycznym powiększeniu wnętrza, co ma szczególne znaczenie przy niewielkim metrażu, to jasne kolory sprawdzą się idealnie. Stonowana kolorystyka będzie świetnym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń niedoświetlonych, usytuowanych od północy, z małymi przeszkleniami. Surową biel można przełamać kolorowymi dodatkami w mocniejszych barwach. Pomieszczenia mające jasne ściany, podłogi i sufity wyglądają na uporządkowane, czyste, rozświetlone. Biel idealnie nadaje się do uzyskania kontrastu, wspaniale współgra z każdą barwą. Za jej pomocą możliwe staje się uzyskanie unikalnej kompozycji i spójności aranżacyjne. Świetnie sprawdzi się w reprezentacyjnych pomieszczeniach.


Z kolei beż to połączenie kawy z mlekiem, które wprowadza przytulność do wnętrza. Pięknie prezentuje się przede wszystkim w zestawieniu z kamieniem. Bardzo eleganckie są szarości, które idealnie pasują do bieli i intensywnych kolorów. Za pomocą szarości możliwe staje się wyeksponowanie innych barw, faktur, powierzchni. Pasują przede wszystkim do wnętrz urządzonych w stylu loftowym, nowoczesnym minimalistycznym, industrialnym.


Jaka jest cena malowania ścian? Co się na nią składa?


Na koszt malowania wnętrz składa się wiele czynników. Znaczenie ma stan ścian i sufitów, rodzaj nawierzchni i użytej farby, sposób malowania. Nakładanie farby za pomocą wałka będzie tańsze niż malowanie farbami strukturalnymi.  Dwukrotne pomalowanie ściany wraz z robocizną i materiałami to koszt rzędu 10 - 20 zł za metr kwadratowy. Trzeba jeszcze doliczyć dodatkowe usługi, czyli prace przygotowawcze polegające na odpyleniu i umyciu powierzchni, jej zagruntowaniu. Pojawia się wobec tego kolejne 3 -5 zł za każdy metr kwadratowy. Fachowiec zajmie się usunięciem starej farby i tapet, wypełnienie ubytków na ścianie, akrylowaniem.

Cena malowania ścian, Jakim kolorem pomalować ściany
Ocena 5 (22 Głosy)