• O Nas
  • Blog
  • Odświeżenie mieszkania na sprzedaż

Odświeżenie mieszkania na sprzedaż

Odświeżenie mieszkania na sprzedaż


Odświeżenie mieszkania na sprzedaż ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ja jestem zdania, że odświeżenie mieszkania na sprzedaż może przynieść nam tylko korzyści.


Czy warto inwestować w malowanie mieszkania na sprzedaż?


Oczywiście, że warto inwestować w malowanie mieszkania na sprzedaż. Koszty poniesione na malowanie zwrócą się z nawiązką. Koszt malowania dla przykładu mieszkania 50 m2 wyniesie w granicach 5 - 6 tys. złotych, co przy średniej cenie metra kwadratowego kształtującego się w granicach 18 – 20 tys. stanowi naprawdę znikomy koszt.


Zyskać możemy znacznie więcej.


Odświeżone mieszkanie nabiera lepszego wyglądu dla oka, pierwsze wrażenie przecież najważniejsze. Czyste mieszkanie bardziej przyciąga potencjalnych kupujących niż takie, które dawno nie było malowane. Zatem zyskujemy możliwość szybszej sprzedaży.


Zdjęcia pomalowanego mieszkania, zamieszczone na portalach sprzedaży nieruchomości przyciągną większą uwagę kupujących, zyskujemy większe zainteresowanie nieruchomością.


W trakcie negocjacji cenowych, argument mówiący o konieczności odświeżenia mieszkania, wykonania remontu, wypada z rąk kupującego. Jesteśmy w stanie uzyskać lepszą cenę sprzedaży.


Pośrednicy obrotu nieruchomościami w każdym przypadku zalecają odświeżenie mieszkania na sprzedaż.

Zdarzało mi się już wielokrotnie malować nawet stare tapety w celu podniesienia atrakcyjności sprzedawanego lokalu. Wszystkie działania mające na celu podniesienie atrakcyjności sprzedawanego lokalu przynosiły zamierzony efekt.


Odświeżenie mieszkania na sprzedaż – jakie kolory


Uniwersalnym kolorem jest kolor biały, który ma szereg zalet. Białe mieszkanie wydaje się większe. Kolor biały podoba się większości klientów. Daje możliwość szybkiej aranżacji i podniesienia atrakcyjności przy użyciu niewielu, tanich dodatków. Do białego koloru pasują wszystkie inne kolory, zatem może być użyte wyposażenie i dodatki w pełnej dowolności kolorystycznej.

Dodatkowo biała farba jest tańsza od kolorowych, co pozwala ograniczyć koszt inwestycji w odświeżenie mieszkania na sprzedaż. Usługa malowania również jest tańsza przy malowaniu na biało. Więc kolor biały daje nam sama plusy przy sprzedaży.


Odświeżenie mieszkania na sprzedaż – dodatkowe usługi


Przy zakupie mieszkania nabywcy sprawdzają również stan techniczny nieruchomości. I tak niedziałające baterie, przerdzewiałe wężyki doprowadzające wodę, cieknące syfony, niesprawna elektryka czy zagrzybiony silikon w łazience mogą być argumentem do obniżania ceny nieruchomości. Wykonanie drobnych prac naprawczych pozwala na doprowadzenie mieszkania do pełni sprawności funkcjonalnej i sprawi lepsze wrażenie na nabywcy.

Zapraszam do kontaktu, w oparciu o swoje doświadczenie podpowiem najlepsze możliwe rozwiązania, które nie zrujnują Państwa portfeli, lecz pozwolą dodatkowo zyskać na sprzedaży Państwa nieruchomości.

Odświeżenie mieszkania na sprzedaż
Ocena 5 (6 Głosy)