• O Nas
  • Blog
  • Po co malować mieszkanie na sprzedaż?

Po co malować mieszkanie na sprzedaż?

Po co malować mieszkanie na sprzedaż?


Wielu Klientów zastanawia się po co malować mieszkanie na sprzedaż? Rozważają zasadność dodatkowych kosztów związanych z odświeżeniem mieszkania. Odpowiedź na powyższe pytanie wydaje się oczywista:  malować, żeby szybciej i korzystniej sprzedać.


Zacznijmy od kosztów, przy obecnej cenie metra kwadratowego mieszkania w Warszawie. W zależności od powierzchni lokalu, koszt przeprowadzenia malowania oraz materiałów równy między 20% a 50% wartości jednego metra kwadratowego. Zatem wydatek poniesiony na odnowienie mieszkania będzie znikomy. Natomiast wpływ odświeżenia mieszkania na jego wartość oraz szybkość sprzedaży będzie bardzo duży.


W trakcie prac usunięte zostaną wszelkie zbędne gwoździe, haczyki, dziury i ubytki. Ściany nabiorą świeżego wyglądu. Estetyka mieszkania zyska nową jakość. Potencjalni kupujący często przeznaczaja nabywane lokale na wynajem, a mieszkanie pomalowane wystarczy urządzić bez ponoszenia kosztu remontu.


Zdjęcia nowo odświeżonego mieszkania wzbudzą większe zainteresowanie ofertą. Ładne, odświeżone ściany wpłyną zdecydowanie na atrakcyjność mieszkania.


Wszyscy agenci sprzedaży nieruchomości, z którymi miałem przyjemnośc współpracować zalecają odświeżenie ścian w sprzedawanych lokalach. Pierwsze wrażenie po wejściu do mieszkania to sprawa kluczowa przy sprzedaży mieszkania. Brudne, zaniedbane ściany obniżają na start szanse na wynegocjowanie lepszej ceny sprzedaży. Kupujący decyduje też nosem. W pomalowanym mieszkaniu czuć powiew świeżości, zatem wrażenia kupującego sa znacznie lepsze.


Jakiej użyć farby do malowania mieszkania na sprzedaż?


To jakiej użyć farby do malowania mieszkania na sprzedaż zależy głównie od standardu mieszkania i zasobności portfela właściciela. Najgorrszy błąd to skorzystanie z taniej farby o słabej jakości ponieważ będzie to widać na ścianie. Optymalne jest połączenie ceny i jakości farby użytej do odświeżenia mieszkania. DOdatkowo warto poszukać ciekawych promocji na farby w marketach budowlanych. 

O odpowiedni dobór materiałów najlepiej zadba doświadczony malarz i to jemu warto zadać pytanie jakiej użyć farby do malowania mieszkania na sprzedaż. Fachowiec zazwyczaj jest na bieżąco z cenami produktów i doskonale doradzi najlepszy wybór cenowo jakościowy. Profesjonalny malarz dobierze odpowiedniej klasy farbę do standardu mieszkania przeznaczonego na sprzedaż. 

Zapraszam do kontaktu telefonicznego, chętnie doradzę i odpowiem na bardziej szczegółowe pytania.

po co malować mieszkanie na sprzedaż?
Ocena 5 (7 Głosy)