• O Nas
  • Blog
  • Profesjonalne malowanie ścian i płytek

Profesjonalne malowanie ścian i płytek

Szybki i tani, ale przede wszystkim - satysfakcjonujący. Wykonany w pełni profesjonalnie, według gustu i życzeń klienta, choćby najbardziej nietypowych. Prace malarskie wykonujemy przy użyciu najwyższej klasy narzędzi i wydajnych materiałów, aby nasi klienci już po kilku dniach modli cieszyć się zupełnie odnowionym wnętrzem.


Malowanie ścian, czyli remont obowiązkowy


Malowanie ścian we wnętrzach mieszkań, biur czy pomieszczeń usługowych to najczęściej wykonywana czynność renowacyjna. Pozwala szybko i tanio nadać wnętrzu nowego, świeżego charakteru.


Zabrudzenia i inne uszkodzenia powierzchni ścian są niestety nieuchronne, i wszyscy wiemy, że nie trzeba czekać na nie długo. Kontakt z kurzem, oddziaływanie światła słonecznego, otarcia brudną odzieżą czy przesuwanymi meblami, artystyczne zapędy dzieci czy szalone pomysły zwierzaków - malowanie ścian może okazać się konieczne już po kilku miesiącach po remoncie. Szczególne niektóre miejsca narażone są na szybkie niszczenie powierzchni - ściany w kuchni mają kontakt z tłuszczem, a okolice włączników światła, na skutek częstego kontaktu z niekoniecznie czystymi dłońmi, brudzą się błyskawicznie. Dlatego ważny jest nie tylko odpowiedni wybór koloru, ale i rodzaju farby oraz prawidłowego przygotowania podłoża - by ściana zachowała świeży wygląd przez wiele miesięcy, bez ciemnych i tłustych plam, odbarwień czy łuszczenia się.

Malowanie ścian może wydawać się proste - przecież wystarczy wynieść meble, kupić wybrany kolor farby, pomalować - i już. Szybko jednak okazuje się, że coś jest nie tak. Nic dziwnego, gdyż wbrew pozorom malowanie ścian i sufitów to proces wieloetapowy, wymagający wiedzy, wyczucia i umiejętności.


Malowanie ścian cena. Ile kosztuje odświeżenie mieszkania?


Niestety, nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. I nie chodzi tu tylko o rodzaj i markę wybranej farby. W rzeczywistości cena wykonania usługi malowania ścian i sufitów uzależniona jest od wielu czynników. Głównym z nich jest oczywiście metraż malowanej powierzchni. Wiele zależy jednak od stanu ścian - może się okazać, że malowanie dwóch pokojów o identycznym metrażu będzie wycenione inaczej.


Malarz, przed przystąpieniem do prac, wykonuje szczegółową wycenę usługi. Będzie ona tania i wykonana błyskawicznie, jeżeli ściany są równe, nie mają ubytków, zostały niedawno prawidłowo wykończone i wymalowane. Problemów może być jednak wiele - niektóre powierzchnie wymagają uprzedniego usunięcia, które może być mniej lub bardziej pracochłonne. Wszelkie rysy, nierówności, dziury po gwoździach i wkrętach trzeba najpierw wypełnić, a następnie wyrównać powierzchnię ścian. Niejednokrotnie niezbędne okaże się wygładzanie ścian za pomocą specjalnego urządzenia, zwanego żyrafą - czynność może niezbyt pracochłonna, ale znacznie podwyższająca koszt malowania. Wygładzanie ścian ręcznie, przy pomocy pacy, powoduje za to nieprzyjemne zakurzenie mieszkania drobnym pyłem. Dodatkowe koszty generuje konieczność zdarcia starego warstw farby zebranych przez dziesięciolecia czy mocno przyklejonych tapet. W praktyce cena malowania ścian zazwyczaj waha się między 8 a 20 złotych za metr kwadratowy.

Wymalowanie ścian może więc potrwać dzień czy dwa, a może przekształcić się w całkiem spory remont. Profesjonalny malarz potrafi prawidłowo i rozsądnie ocenić stan powierzchni ścian i sufitów i zawsze doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie. Dodatkowo możesz liczyć na poradę w zakresie odcienia czy rodzaju farby. Kuszące może wydawać się pomalowanie mieszkania na ulubiony kolor, nie można jednak zapomnieć o czynnikach, które wpływają na jego późniejszy odbiór - wielkość pomieszczenia i jego nasłonecznienie.


Łatwa metamorfoza łazienki - malowanie płytek i farba do płytek


Całkowita zmiana wizerunku mieszkania nie musi łączyć się z generalnym remontem - kuciem, kurzem, wielkimi kosztami i wymianą wszystkiego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe jest nie tylko wymalowanie ścian farbami, które można zmywać, czy diametralna zmiana wyglądu mebli poprzez użycie kreatywnych technik renowacji. Farba do płytek, którą można pomalować ceramikę, glazurę czy terakotę, umożliwia szybkie i tanie odnowienie łazienki, kuchni czy podłóg. Jeśli tylko płytki są w dobrym stanie, a ewentualne ubytki można sprawnie i skutecznie wypełnić, warto zdecydować się na to rozwiązanie. Nowoczesne farby do płytek nadają się do każdej powierzchni, w tym również do intensywnie eksploatowanych podłóg.

Proces zmiany wizerunku płytek rozpoczyna się od przygotowania powierzchni - jej dokładnego wyczyszczenia i odtłuszczenia powierzchni za pomocą specjalistycznych chemikaliów. Aby zmodyfikować fakturę płytek, czasami szlifuje się ich powierzchnię papierem ściernym. Efekt zależy oczywiście od wielu czynników, a przede wszystkim od twardości materiału. Taki zabieg poprawia także przyczepność farby. Po ponownym umyciu płytek pozostaje ich pomalowanie. Najpierw kładzie się podkład, i dopiero później, po jego całkowitym wyschnięciu, można nałożyć na płytki wybraną farbę. Możemy całkowicie zmienić wizerunek łazienki, nie tylko decydując się na zmianę koloru płytek, ale i na kontrastowe fugi. Cały proces malowania płytek trwa kilka dni. Po tym krótkim czasie uzyskujemy fantastyczny efekt zupełnie nowej łazienki, i to w niewygórowanej cenie.

malowanie ścian cena jest przystępna, farba do płytek świetnie się sprawdza
Ocena 5 (66 Głosy)