• O Nas
  • Blog
  • Remont nie musi być czasochłonnym i żmudnym zajęciem dzięki profesjonalnym usługom malarskim

Remont nie musi być czasochłonnym i żmudnym zajęciem dzięki profesjonalnym usługom malarskim

Malowanie ścian i sufitów to podstawowe usługi świadczone przez malarza. Ich zakres jest znacznie szerszy, można też liczyć na indywidualne podejście i zlecenie niestandardowych zadań do wykonania. Powierzchnie zostaną odpowiednio przygotowane do malowania, fachowiec zajmie się także zabezpieczeniem podłogi i elementów wyposażenia. Wygładzi ściany, uzupełni powstałe ubytki, pozbędzie się zanieczyszczeń. Zostanie wykonana wymiana silikonu, do zabezpieczenia powierzchni posłuży akrylowanie. Od profesjonalisty można oczekiwać kompleksowych działań. Wszystkie one mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu, aby spełnić wytyczne najbardziej wymagających klientów.


Malowanie sufity i ściany – szybko, sprawnie i dokładnie


Ściany i sufity można pomalować samodzielnie, poprosić o pomoc członka rodziny lub znajomego. Trzeba jednak liczyć się z wieloma czynnościami do wykonania. Dobór odpowiednich materiałów, zakup niezbędnych akcesoriów i narzędzi, zabezpieczenie wszystkiego to tylko początek. Powierzchnie muszę zostać właściwie przygotowane do malowania, najczęściej konieczne staje się również przeprowadzenie rozmaitych prac remontowych. Ubytki w ścianach, pęknięcia, zabrudzenia, tłuste plamy, odpadające warstwy starej farby – droga do sięgnięcia po pędzel i puszkę farby jest długa. Warto powierzyć to zadanie profesjonaliście, który ma wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu wszystkie prace zostaną przeprowadzone szybko i sprawnie, z dbałością o detale. Nie ma miejsca na żadne niedociągnięcia, estetyka i trwałość są kwestiami priorytetowymi. Jeśli ktoś kiedyś przeprowadzał remont i źle zabezpieczył powierzchnię, to doskonale wie, jak trudno było potem wszystko doczyścić.


Malarz zadba o prawidłowe przygotowanie ściany do malowania, dzięki czemu nie powstaną szpecące zacieki i pęcherze. Nie trzeba martwić się o odpadające fragmenty farby w niedalekiej przyszłości. Fachowiec dysponuje bogatym zapleczem technicznym i wie doskonale, jak dobrać narzędzia malarskie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest sięgnięcie po właściwy wałek i pędzel do malowania. Poszczególne modele różnią się rodzajem włosia i jego długością. Gładkie ściany wymagają użycia innych narzędzi malarskich niż powierzchnie o większej chropowatości.

Dużym problemem jest także zastosowanie odpowiednich farb, zgodnie z ich przeznaczeniem. W kuchni i łazience panuje inny mikroklimat niż w sypialni i salonie. Trzeba mieć na uwadze poziom wilgotności, narażenie na otarcia i zabrudzenia. Malarz doskonale wie, jak ważne jest nałożenie farby podkładowej przed aplikacją koloru docelowego. Dobierze odpowiedni odcień, aby nie musieć nakładać wielu kolejnych warstw farby.


Jakim kolorem pomalować pokój? Estetyczne i przytulne wnętrza wymagają profesjonalnego wykończenia


Doświadczony malarz nie popełnił błędu, który często zdarza się klientom w przypadku samodzielnego malowania powierzchni. Dotyczy on zbyt dużego rozcieńczania farby w celu zaoszczędzenia pieniędzy. Przekłada się to na złe krycie i uzyskanie innego koloru. Do niektórych materiałów wykończeniowych można dolać niewielką ilość wody, a w przypadku innych jest to wręcz niewskazane. Fachowiec dysponuje szeroką wiedzą, wieloletnią praktyką. Wie, jakie są optymalne warunki do malowania, aby uniknąć zbyt szybkiego wysychania farby, powstawania smug i pęknięć. Niezwykle ważne jest także wykonywanie wszystkich czynności w trakcie malowania w prawidłowej kolejności. Zadba o to, aby farba została równomiernie rozprowadzona, nie pominie żadnego zakamarka. Wie również, jakie trzeba zachować odstępy czasowe przed przejściem do następnego etapu. W przypadku profesjonalisty można liczyć na zastosowanie poprawnych technik malowania, Znaczenie ma nawet kierunek malowania.


Osobom zastanawiającym się nad tym, jakim kolorem pomalować pokój, można polecieć przede wszystkim biel. Wiąże się to z najniższym kosztem. Jasna kolorystyka stanowi świetne tło, bazę pasującą do każdego stylu wnętrzarskiego. Jest to obecnie również modne rozwiązanie, jasne i optycznie powiększone wnętrza stały się czymś pożądanym. Biała warstwa może być traktowana jako podkład, przyjmie każdy kolor. Nie ma problemu z przemalowaniem ściany na dowolny kolor lub przyozdobieniem jej unikalnymi fototapetami. Zlecenie prac remontowych związanych z malowaniem ścian i sufitów warto powierzyć doświadczonemu fachowcowi. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu i sił. Można też liczyć na gwarancję zadowolenia z uzyskanego efektu. Wnętrza będą estetyczne i przytulne.

Malowanie sufity, Jakim kolorem pomalować pokój, Wymiana silikonu
Ocena 5 (13 Głosy)