Usuwanie tapety

Usuwanie tapety


W chwili gdy się zniszczy, znudzi, przestanie być modna, lub po prostu się nie podoba to czas na usuwanie tapety

Jak usunąć tapete? Musimy wyposażyć się przede wszystkim w porządny skrobak do ścian oraz płyn do usuwania tapet. Od tego z jaką tapetą mamy do czynienia i jak została naklejona zależy jak dużo siły i pracy będziemy musieli włożyć w jej usunięcie. Tapety papierowe będa najłatwiejsze do usunięcia, natomiast tapety winylowe stanowią czasem nie lada wyzwanie. Ważne jest aby tapetę moczyć i zdzoerac, nie wolno pozwolić na wyschnięcie płynu. Dlatego najlepiej prace prowadzić etapami, bez zbytniego pośpiechu. Jeśli tapeta będzie stawiać opór przyda sie kolejne narzędzie w postaci wałka z kolcami. Takim wałkiem jeżdzimy po tapecie góra - dół ze zdecydowanym naciskiem. Wałek nakłuje tapetę i ułatwi aplikację płynu do usuwania, a w następswie ułatwi zdzieranie tapety. Nakłuwamy, namaczamy, drapiemy i tak do osiągnięcia sukcesu.

Zdarza się, że pod tapeta odkrywamy drugą tapetę, bo ktoś, kirdys postanowił póść na skróty i nakleił tapetę na starą zniszczoną i wtedy pracy mamy znacznie więcej.


Ściana po usuwaniu tapety.


Usunięcie tapety może wydawać sie najtrudniejszym krokiem, jednak następstwa naszych działań mogą wymagać dośc dużego nakładu czasu i pieniędzy. Ściana po usuwaniu tapety ulega nakłuciu razem z tapetą i wymaga szpachlowania, lub gładzenia. Przy zbyt mocnym operowaniu zdzierakiem ściana może mieć mnóstwo zadrapań, dołków, podczas odrywania zdarza się, że odrywają sie również spore połacie gładzi, lub tynku. W najgorszym przypadku czeka nas wykonanie gładzi. 

Wszystko zależy też od tego jaki chcemy osiągnąc efekt. Jeśli zależy nam na gładkich ścianach to automatycznie po usuwaniu tapet, wykonujemy gładzie, szlifujemy i malujemy.

Jednak bywa też, że budżet przeznaczony na wykonanie prac nie pozwala na zbytne szaleństwa i wtedu dobrze jest, aby prace wykonywał fachowiec z doświadczeniem, który będzie wiedział jak unikać zbyt dużych zniszczeń.


Koszt usuwania tapet


Pyatnie o koszt usuwania tapet pojawia sie przy każdej rozmowie dotyczącej pozbycia sie tapet. Jednak szalenie ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Koszt zależy do wielkości pomieszczenia, stopnia trudności prac, nakładu czasu i skomplikowania działań. Usuwanie tapet to koszt 15 - 20 zł m2, szpachlowanie 5 - 10 zł m2, wykonanie gładzi 35 - 40 zł, gruntowawnie 5 zł m2, malowanie jednym kolorem 15 zł m2, malowanie dwoma kolorami 20 zł m2. Zatem koszt końcowy metra może kosztować w granicach 50 - 100 zł za metr kwadratowy.usuwanie tapet
Ocena 5 (25 Głosy)