• O Nas
  • Blog
  • Kompleksowe usługi malarskie Warszawa

Kompleksowe usługi malarskie Warszawa

Gruntowanie ścian przed malowaniem i wykonanie zgodne ze sztuką


Malowanie ścian przez fachowca to gwarancja estetycznych pomieszczeń. Nie powstaną zacieki, ściany zostaną naprawione, znikną wszystkie zabrudzenia, ubytki i pęknięcia. Profesjonalista dobierze odpowiednie materiały, przygotuje pomieszczenie do przeprowadzenia prac, zabezpieczy podłogi, meble, okna i sprzęty przed zabrudzeniem. Na koniec wszystko posprząta i rozliczy się z klientem. Orientacyjnie warto zapoznać się z naszym cennikiem bądź zadzwonić do nas żeby otrzymać wstępną wycenę.Z jakimi kosztami wiąże się profesjonalne malowanie wnętrz?


Powierzchnie muszą zostać odpowiednio zabezpieczone, aby uniknąć problemów z pękaniem nowej warstwy farby. W tym celu pokrywa się ściany i sufity farba gruntującą, dotyczy to przede wszystkim powierzchni nie malowanych przez długi czas i mocno zabrudzonych. Najbardziej podatne na pękanie są narożniki, połączenia między sufitem a ścianą, okolicy okien, problem ten zniknie po akrylowaniu. Akrylowanie to wydatek rzędu od 6 do 15 zł za metr bieżący. Istotne jest gruntowanie ścian przed malowaniem, co zapewnia dobre krycie i przyczepność materiału. Środek gruntujący powinien zostać nałożony zarówno na ścianę, jak i na sufit. Przełoży się to także na mniejsze zużycie farby. Zagruntowane powierzchnie pochłaniają mniejsze ilości materiału. Usługa gruntowania to koszt rzędu od 5 do 7 zł za każdy metr kwadratowy. W celu uzyskania jak najlepszych efektów, zgodnie ze sztuką zaleca się malowanie dwukrotne. Wymaga to wobec tego zakupu odpowiednie ilości farby oraz środka gruntującego. Doświadczony fachowiec na podstawie metrażu i elementów wyposażenia pomieszczeń jest w stanie prawidłowo oszacować zapotrzebowanie na materiały, dzięki czemu klient nie musi przepłacać. Malarz dokona również zakupu niezbędnych materiałów i dostarczy je na miejsce wykonania robót.


Malarz doradzi jakiej farby użyć, żeby zoptymalizować koszty przy jak największej wydajności. Malarzowi można zlecić pomalowanie drzwi, futryn, okien i grzejników. Z wyższymi kosztami trzeba liczyć jak w przypadku malowania artystycznego i fantazyjnego, jeśli komuś zależy na stworzeniu unikalnego wystroju. Możliwe staje się ciekawe zaaranżowanie przestrzeni przy użyciu farb strukturalnych. Doświadczony fachowiec zadba o to, aby nie powstały żadne zacieki, uzyska jednolitą powierzchnię, dzięki czemu pomieszczenie będzie niezwykle estetyczne.

Jakie ma malowanie ścian ceny? Od czego one zależą?


Na cennik malowania ścian wpływa zakres prac i cena materiałów. Zanim przejdzie się do malowania czasem konieczne jest usunięcie starych powłok, zeskrobanie farby ze ścian i sufitów, za co płaci się średnio od 10 do 15 zł za metr kwadratowy. Cena zależy przede wszystkim od grubości starej warstwy i trwałości powłoki. Jeśli na ścianie znajdują się tapety, to również trzeba je najpierw usunąć, przy użyciu specjalistycznych środków. Cena jest podobna do zeskrobania starej farby. Po usuwaniu starych powłok niezbędne staje sie ich wygładzenie co przynosi dodatkowe koszty. Niezbędnym etapem jest także odpylenie i mycie ścian. Muszą zostać one odkurzone, oczyszczone z zanieczyszczeń, śladów pleśni i grzybów. Na powierzchni nie może być żadnych plam ani tłustych śladów, w celu pozbycia się ich używa się odpiwiednich środków. Mycie jest dwuetapowe, polega na wyeliminowaniu zabrudzeń przy użyciu detergentów, po czym wszystko zostaje dokładnie zmyte czystą wodą. Trzeba poczekać do całkowitego wyschnięcia ściany, aby można było przejść do następnego etapu. Koszt odpylania i mycia ścian wynosi średnio 5 zł za metr kwadratowy. Potem fachowiec może zająć się ubytkami w ścianie, ich wypełnieniem, zniwelowaniem pęknięć. Dotyczy to zarówno ścian, jak i sufitów, a koszt takiej usługi zależny jest od powierzchni, nakładu pracy i czasu potrzebnego na jej wykonanie.


Koszt każdego zlecenia jest inny i uzależniony od wielu składowych jak: metraż, kolorystyka, stam powierzchni. Zazwyczaj przy pierwszym kontakcie telefonicznym klient otrzymuje wstępną szacunkową wycenę opartą na doświadczeniu malarza. Dodatkowo podajemy informacje dotyczącą przybliżonego kosztu materiałów. Klient jest zatem w stanie oszacować jakie nakłady finansowe trzeba zaangażować w wykonanie prac oraz czas potrzebny na ich wykonanie. 

Termin wykonania prac jest dla nas "święty" nie przekładamy, każde zlecenie planowane jest z zapasem czasowym, aby uniknąc opóźnień i nieporozumień. Opinie naszych klientów świadczą o wysokich standardach stosowanych przez naszych fachowców.


Jesteśmy dostępni dla Państwa całe dnie telefonicznie, jeśli pojawią sie jakieś pytania, wątpliwości i tym podobne to śmiało prosze korzystać z naszej wiedzy i zdobytego doświadczenia. Chętnie podpowiemy jak sie przygotować do prac, jakich użyć materiałów i jak je przeprowadzić sprawnie i dokładnie, tak, żeby pwszystkie wykoanane prace były dla Państwa jak najmniej uciążliwe. Bogate doświadczenie pomaga nam wykonywać zlecenia bardzo sprawnie tak, by zajmować jak najmniej czasu prywatnego życia inwestora.

Malowanie ścian ceny, Gruntowanie ścian przed malowaniem
Ocena 5 (71 Głosy)