koszt malowania mieszkania 50 m

Jaki jest koszt malowania mieszkania 50 m?

 

Koszt malowania mieszkania 50 m - aby go obliczyć możemy rozbić całość na dwie składowe: robocizna i materiały.

 

Koszt robocizny - co ma wpływ na jego wysokość?

 

- stan ścian i powłok malarskich

Jeśli ściany są zabrudzone, popękane, odpada farba to wymagane mogą być takie prace jak usuwanie pęknięć, mycie ścian, usuwanie powłok czy tapet co podniesie cene końcową.

 

- dobór kolorystyki

Malowanie w jednym kolorze ścian i sufitów to najtansza opcja, natomiast przy białym suficie i ścianach w kolorze będzie trochę drożej, zależy też jaki będzie rodzaj odcięcia. Jeszcze drozsze będzie malowanie w kilku kolorach jednego pomieszczenia lub dodatkowe malowanie farbami strukturalnymi lub specjalnego przeznaczenia.

 

- stan pomieszczenia

Stan deweloperski nie wymaga zabezpieczania powierzchni w takiej skali jak pomieszczenia będące w użytku i zamieszkane.

 

Usługi malarskie cennik

 

Wstępne odpowiedzi na pytania dotyczące koszt malowania mieszkania 50 m rozwieje zakładka: usługi malarskie cennik.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie kontakt telefoniczny i rozmowa, która pozwoli wyjaśnić szczegóły zlecenia i określic wstępny koszt pracy. Kolejnym etapem będzie spotkanie na miejscu i dokładna wycena.

 

Koszt materiałów do przeprowadzenia malowania

 

Jeśli chcemy określić koszt materiałów do przeprowadzenia malowania to niezbędne jest zmierzenie powierzchni, wybranie farby i przeliczenie ilości niezbednej do przeprowadzenia prac. Warto skorzystać z aktualnie dostępnych promocji. Ważnym aspektem do przemyślenia jest źródło zakupu farby, dostępne są sklepy internetowe, sklepy stacjonarne oraz mieszalnie farb. Wszystko zależy jakie mieszkanie przeznaczone jest do malowania i jakie jest jego przeznaczenie. Zawsze podczas wstępnej rozmowy doradzamy optymalne materiały i rozwiązania do przeprowadzenia remontu.

 

Jaki jest koszt malowania mieszkania 50 m - podsumowanie


Z doświadczenia mojego wynika że mieszkanie 50 m to zazwyczaj granice od 120 do 160 m2 powierzchni do malowania, w zależności od układu i rodzaju zabudowy.

Podlicze koszty samego malowania bez prac dodatkowych.


Koszt malowania mieszkania 50 m na biało będzie sie wahać od 1200 do 2400


Koszt malowania mieszkania 50 m w kolorze (sufit biały, ściany w kolorze) będzie sie kształtować w granicach od 1800 do 3200


Koszt gruntowania mieszkania 50m to zakres cen od 360 zł do 700 zł

 

Koszt malowania mieszkania 50 m
Ocena 4.85 (62 Głosy)