Ekspresowe usuwanie zacieków

Ekspresowe usuwanie zacieków


Jeśli dochodzi do zalania, a na ścianie bądź suficie pojawiają się plamy wtedy przydaje się ekspresowe usuwanie zacieków. 

Najczęstsze przyczyny zalania to nieszczelność instalacji wodno-kanalizacyjnej, błędy w instalacji armatury, nieszczelność dachu itp. Kluczowe jest jak najszybsze wyeliminowanie powodu zalania i osuszenie zalanej powierzchni. Podczas suszenia warto zadbać o podwyższoną teperaturę i odpowiednią cyrkulacje powietrza. Prawidłowe i całkowite osuszenie to podstawa przed przystąpieniem do prac naprawczych. Jeśli zależy nam na przyspieszeniu procesu usuwania wilgoci można użyć osuszaczy.


Ekspresowe usuwanie zacieków - przebieg prac


W skrócie przebieg prac wygląda następująco:

- zabezpieczenie powierzchni przed zabrudzniem

- usunięcie luźnych, odpadających warstw farby, gładzi, tynku.

- gruntowanie

- uzupełnienie ubytków

- szlifowanie

- gruntowanie

- usunięcie zacieków

- malowanie farbą docelową


Najczęściej po zalaniu wychodzą żółte plamy, trudne do zamalowania nawet przy użyciu farb ceramicznych. W celu pozbycia się tych plam należy zastosować specjalistyczną farbę do usuwania plam i zacieków. Niektóre plamy wymagaja dwukrotnego malowania taka farbą. Po jej wyschnięciu możemy malować farbą w kolorze docelowym i nie martwić sie o to, że zacieki będą przebijać spod farby.


Ekspresowe usuwanie zacieków - czas wykonania


Czas wykonania naprawy zależy od ilości prac niezbędnych do wykonania. Każde zlecenie ma inną charakterystykę. Klienci zlecaja malowanie jednej ściany, bądź przy okazji usunięcia plamy całego pomieszczenia. Zazwyczaj usuwanie zacieków wykonuje w ciągu kilku godzin, ewentualnie jednego dnia roboczego. Szybki czas naprawy to mała uciążliwość podczas wykonywania prac i krótki czas wyłączenia pomieszczenia z użytkowania. Poniżej zamieszczam zdjęcia z usuwania zacieku na ścianie, czas wykonania to 5 godzin. Mieszkanie przeznaczone na wynajem, właścicielce zależało na ekspresowym usunięciu zacieków i możliwości bezproblemowego użytkowania mieszkania.ekspresowe usuwanie zacieków ekspresowe usuwanie zacieków Warszawa
przed po
Ocena 5 (7 Głosy)