Jak obniżyć koszt malowania?

Tanie malowanie przez zawodowego malarza

 

Warto zawsze zapytać doświadczonego malarza jakie można zastosować rozwiązania w konkretnym przypadku aby zoptymalizować koszt malowania.

Jeśli zależy Państwu na tym, żeby profesjonalny malarz wykonał tanie malowanie to wbrew pozorom jest to możliwe. Ci, którzy myślą, że malowanie musi być drogie są w błędzie. Kilka prostych kroków może znacząco obniżyć koszty wykonania prac.

 

Podzielę całość kosztów prac na koszt materiałów oraz koszt usługi i przeanalizuje możliwości obniżenia kosztów

 

Koszt materiałów

 

 - Materiały w marketach budowlanych potrafią być o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent droższe od tych samych dostępnych w internecie na popularnych portalach sprzedażowych

 

- Warto poszukać promocji na farbę, czasem można naprawdę znacznie zaoszczędzić. Ja ze swojej strony dzielę się z klientami informacją na temat aktualnych znanych mi promocji. W niektórych przypadkach cena budżetowej farby jest niewiele niższa od dużo lepszej farby w cenie promocyjnej. Lepsza jakość wiąże się zazwyczaj z lepszą wydajnością, a to daje kolejne wymierne oszczędności.

 

- Folie malarskie, kuwety, taśmy, pędzle, wałki – widziałem dobrej jakości farby w marketach spożywczych na działach narzędziowych. Warto planując remont rozglądać się w poszukiwaniu okazji. Oczywiście portale internetowe też są dobrym źródłem poszukiwań, jednak należy pamiętać o kosztach przesyłki, ale obecnie można korzystać z darmowych.

 

- Część materiałów niezbędnych do wykonania zlecenia jestem w stanie Państwu zapewnić, oczywiście w miarę posiadanych aktualnie zapasów. Zazwyczaj można zaoszczędzić w ten sposób ok 20% na kosztach.

 

Koszt usługi

 

Celem obniżenia kosztów usługi można zdecydować się na kilka dość prostych rozwiązań, jak:

 

- biały kolor malowania – usługa jest najtańsza, a jednocześnie oszczędzają Państwo na kosztach materiałów ponieważ wykorzystuję jedną kuwetę, jeden wałek, pędzel itp.

 

- przygotowanie pomieszczeń – opróżnienie mebli, wyniesienie ich jeśli to możliwe, bądź zsunięcie na środek pomieszczenia, przykrycie foliami, a następnie ustawienie ich we własnym zakresie – oszczędza czas potrzebny na wykonanie zlecenia, więc usługa będzie tańsza

 

- dobranie powierzchni do malowania – im większe jest zlecenie tym niższa jest cena 1 metra kwadratowego, zatem jeśli planują Państwo pomalować pokój to warto się zastanowić czy ten obok również nie powinien być odświeżony.

 

- demontaż i ponowny gniazd i wyłączników, lamp i kinkietów – jeśli macie Państwo wiedzę i umiejętności warto te czynności wykonać celem przyspieszenia realizacji zlecenia

 

- usunięcie kurzu, pyłu, pajęczyn, zabrudzeń, przetarcie listew

 

Czego nie robić samemu?

Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej pozostawić malarzowi:

- szpachlowanie

- zalepianie dziur

- usuwanie pęknięć

- zabezpieczanie powierzchni (oklejanie, zabezpieczenie foliami)

 

Jak obniżyć koszt malowania - podsumowanie

 

Czasem wykonanie powyższych czynności prowadzi do utrudnienia zlecenia i wydłużenia czasu potrzebnego na realizację zlecenia.

Oczywiście nie wszystkie czynności z podanych powyżej będziecie Państwo w stanie wykonać sami, ale to co się uda zrobić na pewno wpłynie pozytywnie na końcową cenę przeprowadzonych prac.

Da się zauważyć z powyższych rozważań, że wszystko dotyczy głównie oszczędności czasu potrzebnego na wykonanie zleconych prac. W dzisiejszych czasach koszty dojazdu znacząco wpływają na koszty jakie wszyscy ponosimy i ceny dóbr i usług. Zatem jeśli dojeżdżam do Państwa przykładowo dwa dni zamiast trzech to wspólnie oszczędzamy.

Przy każdym zleceniu przedstawiam Państwu możliwe do zastosowania rozwiązania, po Państwa stronie leży decyzja czy z moich porad skorzystać i które wybrać.

Warto podczas rozmowy ze mną zadać pytanie jak obniżyć koszt malowania.

Kawę i wodę mam ze sobą więc tu już oszczędności szukać nie trzeba ?

Dobry humor i uśmiech również mają wpływ na całkowity koszt realizacji zlecenia.

Tanie malowanie, jak obniżyć koszt malowania
Ocena 5 (72 Głosy)